Harcama Gir
   
Harcayan Girilecek harcamayı kimin yaptığını seçebileceğiniz alan. Eğer ev için ortak bir harcama giriyorsanız, listeden Ev seçmelisiniz.
Harcama Türü Harcamanızın Ana Türünü belirleyen bu alanın girilmesi zorunludur. (Örn: Gıda, Giyim, Ev Eşyası vs.)
Alt Tür Zorunlu olmayan bu alana seçtiğiniz Ana Türün alt başlığını ekleyebilirsiniz. (Örn: Ev Eşyasının altında Mobilya alt başlığını seçebilirsiniz)
Temel Tür Zorunlu olmayan bu alana seçtiğiniz Alt Türün alt başlığını ekleyebilirsiniz. (Örn: Ev Eşyası - Mobilya - Halı ve Yer Kaplamaları). Not : Alt ve Temel Tür zorunlu olmamasına rağmen girmeniz inceleme noktasında size kolaylıklar sağlayacaktır.
Harcama Aracı Harcamanın Nakit veya Kredi Kartı ile yapıldığını seçer.
Harcama Tarihi Harcamanın gerçekleştiği tarih. Harcamadan günlerce sonra veri girişi yapsanız bile girişinizi harcamanın gerçekleştiği tarihe yapmalısınız.
Harcama Miktarı Giriş yapacağınız harcamanın miktarı ve para birimini seçer. 
Taksit Sayısı Taksitli alışverişlerinizi girmenizi sağlar.

Örneğin 1 Ocak 2011'de 420 TL tutan ve 3 taksitle yaptığınız bir alışveriş sistem tarafından, 1 Ocak 2011, 1 Şubat 2011 ve 1 Mart 2011 tarihlerine 140'ar TL olarak kayıtedilir.
 
      
Harcamaları Gör
   
Kriterler İki tarih arasındaki harcamalarınızı raporlamak ve bunları düzenlemek için İlk Tarih ve Son Tarih alanlarını seçersiniz. Harcayanlar bölümünde "Tüm Harcayanlar" seçili ise seçilen iki tarih arasında girdiğiniz tüm harcamalar karşınıza gelir.
Rapor Al Ana ekrandaki "Rapor Al" tuşu ile aynı işlevdedir.
Dışa Aktar Ekranda listelediğiniz harcamaları Microsoft Excel veya Open Office Calc programında görebilmenizi sağlar.
Harcama Gir Ana ekrana dönmeden Harcama Girişi yapabilmenizi sağlar.
Düzenle Değişiklik yapmak istediğiniz harcamayı düzenlemenizi sağlar.
Sil Herhangi bir nedenden dolayı silmek istediğiniz harcamayı sistemden siler.
 
        
Harcama Raporu
   
Kriterler İki tarih arasındaki harcamalarınızı raporlamak için İlk Tarih ve Son Tarih alanlarını seçersiniz. Harcayanlar bölümünde "Tüm Harcayanlar" seçili ise seçilen iki tarih arasında girdiğiniz tüm harcamalar raporlanır. Rapor, seçtiğiniz Para Birimine göre görüntülenir.
 
       
Genel Bilgiler
   
TÜİK Bülteni Genel Bilgiler bölümü, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından düzenli olarak yayınlanan Bireysel Tüketim Harcamaları içerikli istatistikleri içerir.
 
      
Harcamalarım Plus
   
Detaylı Bilgi için Tıklayın >>

Harcamalarım Plus, Harcamalarım Programına girdiğiniz bilgiler doğrultusunda size özel Harcama Tavsiyeleri üreten bir hizmettir.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı, yaşadığınız bölgedeki güncel verilere ve sizin Harcamalarım Programına girdiğiniz bilgilere göre tavsiyeler üretir.

 

 
           
    2010 - harcamalarim.com  Temel Bilgisayar  TB